
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07248
Ext.Price$0.07248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07248 | $0.07248 |
| 10 | $0.06456 | $0.64560 |
| 50 | $0.05750 | $2.87500 |
| 100 | $0.05257 | $5.25700 |
| 500 | $0.04806 | $24.03000 |
| 1000 | $0.04394 | $43.94000 |
| 3000 | $0.04056 | $121.68000 |
| 5000 | $0.03744 | $187.20000 |
